Kemal Karataş Kimdir?

Kemal Karataş 1984 Trabzon Sürmene doğumlu Havas İslami Gizli İlimler hocası Ali Paşa Efendi'nin oğlu onunda babası  yine havas islami gizli ilimler hocası İsmail Hakkı Efendinin torunudur. Kendisi babası hayatta iken 2003-2004 yıllarında babasından ders alarak  ilk çalışmalarına başlamıştır. Daha sonra zaman zaman ilime ara vermek mecburiyetinde kalmıştır. 2010 yılında babasının vefatından kısa bir süre önce  babası Ali Paşa Hocaefendi'den Havas ilmi icazeti alarak  tüm zamanını bu istikamette kullanmaya başlamıştır. 2012 yılında babası Ali Paşa Hocaefendi'nin vefatı ile Kemal Hoca İsmailağa medreselerinden İsmail Evşan hocaefendi'nin İstanbul Beykoz medresesin'de İslami ilimler tahsil etmeye başlamıştır. Yaklaşık 1.5 yıl ilim tahsil sürecinden sonra medreseden ayrılarak havas ilimleri ile iştigal etmeye devam etmiştir. Dünya'nın hemen hemen her yerinde ki şahsi kütüphanelerden bir çok el yazması eser toplamıştır.

Günümüzde fenomen olmak youtuber olmak veya çeşitli söylemler ile popülerite adına gerçeklerden uzak bilgiler ile insanların kafasını karıştırarak cinler hakkında gerçeğe dayanmayan bilgiler verip insanları, cin hikayeleri ile korkutan sanki insanlığın %99'unu cinliymiş gibi veya sihirliymiş gibi göstermeyi maişet haline getiren, hem Havas'tan uzak hem cin ilimlerinden uzak hiç bir ilime dayanmayan ve kaynağı olmayan bilgilerin hepsini gerçek ilimler ile açığa kavuşturmuştur. Ve hala sahtekarlara karşı devam eden mücaadelesini sürdüren Kemal Karataş'ın eserleri arasında tılsımlı gömlekler , şifa tasları , çeşitli madenler üzerlerine işlenen tılsımlı dualar,vefkler el yazması eserlerden çıkarılan bitkisel alternatif tıp çalışmaları bulunmakla beraber osmanlı dönemine ait en etkili  şifa yöntemlerini günümüze aktarmaya'da hızla devam etmektedir. Hala İstanbul ve Alanya'da çalışmalarına devam eden Kemal Karataş dünya'da bazı alimlere bahşedilen çok kıymetli havas bilgilerini içeren tarihi kitapları toplamaya devam etmektedir.

Kemal karataş
Günümüzde, gerçekten icazetli havas gizli ilimler hocası'nın sayısının az olduğunu, şimdilerde Havas ilmi ile uzaktan yakından alakası olmayan bazı kişilerin Kurslar ,eğitimler, seminerler verdiğini ve bu ilmi kıymetsizleştirerek büyük bir ticaret kapısı haline getirdiklerini anlatmaktadır.